1.B na nákupech

V hodině ČJS a matematiky jsme si minulý týden povídali o nakupování. Vyjmenovávali jsme jednotlivé obchody a zboží, které se v nich dá koupit, čím můžeme zaplatit a jak se správně při nakupování chovat. V pátek jsme si to šli vyzkoušet do opravdového obchodu. P V Řeporyjích není velký výběr obchodů,a proto naše volba byla jasná – cukrárna. Každý z nás dostal jako základ 20,-Kč. V cukrárně jsme si zjistili cenu zboží a spočítali si, zda nám na to, co si chci koupit, stačí peníze. Museli jsme ukázat, zda umíme správně nakupovat tzn. pozdravit, poprosit a poděkovat.

Jak to všechno dopadlo? Největší zájem byl o zmrzlinu a želé bonbóny. Nakupovat nás bylo devatenáct. Jedenáct dětí utratilo celou částku. Ostatní děti ušetřily od 5,-Kč do 1,- Kč.

Je vidět, že je důležité seznamovat děti s finanční gramotností již od školy. Měly by se učit poznávat hodnotu peněz a správně s nimi hospodařit.