ŘEPORYJE MAJÍ SVÉHO ZLATÉHO SLAVÍKA

Stal se jím dvanáctiletý žák 6. B ze Základní školy Řeporyje Kryštof Slavík, který po úspěšné kvalifikaci ve školním kole zeměpisné olympiády zvítězil také v obvodním kole pro Prahu 13. Tímto výsledkem si jako druhý v pořadí zajistil – společně s vítězem obvodního kola pro Prahu 5 – postup do soutěže na krajské úrovni. V krajském kole zeměpisné olympiády se pak jako osmnáctý v pořadí doslova vklínil mezi devatenáct nejtalentovanějších mladých Pražanů, z nichž drtivou většinu tvořili žáci osmiletých gymnázií. Přestože Kryštofovi diagnostikovali specifickou poruchu učení, je to bezesporu talent – vyniká nejen svými znalostmi o planetě Zemi, ale i na svůj věk nadstandardními poznatky o vesmíru. Navíc se již nyní dost slušně orientuje v periodické tabulce prvků, což je učivo osmého ročníku. Jeho touha objevovat přírodní zákony mu ale rozhodně nebrání v tom, aby se jako většina chlapců v jeho věku aktivně věnoval například florbalu či potápění. Vedení školy, pedagogický sbor i spolužáci se ke Kryštofovu úspěchu hrdě hlásí. Základní škola Řeporyje podporuje talenty – nadaní žáci, kteří usednou do jejích lavic, rozhodně nezůstanou bez povšimnutí.

Autor článku: Mgr. Zdeněk Kauer

DSC06238b