Školní výlet  3.A,B , 4. a 5.třídy

Ve dnech 26. a 27. dubna se uskutečnil dvoudenní školní výlet  3.A a 5. třídy. 27.4. se po našich stopách vydali žáci 3.B a 4. třídy.

První den jsme zahájili prohlídkou podzemních chodeb pevnosti Josefov. Na cestu nám svítily svíčky ve speciálních lucernách. Krátký úsek cesty absolvovaly děti dokonce se zhasnutými svíčkami a i přes obavy některých, se nikomu nepodařilo zabloudit ani se ztratit v chodbách tohoto podzemí. Všichni byli dobrodružstvím nadšeni.

Po prohlídce pevnosti následovala cesta do Dvora Králové. Zdejší ZOO jsme si s paní  průvodkyní celou důkladně prohlédli. Viděli jsme i vystavené obrázky Zdeňka Buriana, které známe z knih i z filmu o pravěku. Déšť, který nám tento den znepříjemňoval, trochu ustal a my si mohli užít různé průlezky v areálu ZOO. Nechyběl nákup suvenýrů a pak už jsme se jeli ubytovat.

Hotel Pod Zvíčinou v Dolní Brusnici byl moc pěkný a ubytování se nám moc líbilo. Po večeři (byly špagety) jsme si ještě chvíli povídali o tom, co jsme během dne společně prožili a pak už umýt a spát.  Druhý den ráno po snídani (rohlík s máslem, sýrem a šunkou) zase zpět do autobusu k dalšímu putování. Na cestu jsme ještě dostali obědové balíčky (řízek s chlebem, housku se sýrem, oplatku, jablko a pitíčko).

Nejprve nás čekala exkurze do výrobny hořických trubiček v Miletíně. Viděli jsme, jak se trubičky vyrábějí a sami si to také zkusili.  Všechny  druhy této dobroty jsme také ochutnali. Protože jsme první den našeho výletu neprojeli ZOO safaribusem, jak bylo v plánu, dostali jsme za neuskutečněnou jízdu kompenzaci v podobě balíčku těchto výborných trubiček zdarma.

Pak už nám zbýval poslední bod z programu výletu. Zřícenina hradu Trosky byla vidět již z dálky. Když jsme došli až k bráně, bylo bohužel zavřeno. Paní průvodkyně situaci řešila s cestovní kanceláří a tak jsme se vydali do Rovenska pod Troskami. Zde byla prohlídka dřevěné zvonice se třemi zvony, které jsou zavěšeny obráceně. Musí se tedy rozeznívat šlapáním. Podle pověsti se jim říká „rebelské zvony“. Nyní už nás čekala cesta domů a přivítání s rodiči. Výlet se podle reakcí dětí líbil a i přes počáteční nepřízeň počasí jsme si ho všichni užili.

Hana Zdvihalová, učitelka 3.A