Český pilot pan Zdeněk Fridrich – setkání s žáky 3. a 4. tříd

V pátek 16.6. navštívil naši školu významný český pilot pan Zdeněk Fridrich, který začínal létat ve svých 16ti letech a skončil v 70ti. Jeho nálet čítá více než 19 000 hodin, navštívil přes 400 destinací a létal nespočet typů. V oblacích strávil polovinu života a dostal se na letiště, kde téměř nikdo nebyl. Všechny situace však s grácií zvládl, poté létal také jako examinátor na Boeingu 737 společnosti Travel Service. O létání hovoří stále s velkým nadšením a obrovským respektem, ačkoli během své kariéry vozil i prezidenty např. Václava Havla, Václava Klause a řadu dalších významných českých i zahraničních politiků. Mimo jiné i zlaté české hokejisty po zimních olympijských hrách v Naganu.

Děti 3. a 4. ročníků tak měly možnost dozvědět se spoustu zajímavostí.

Z. Kolská

IMG_1733 IMG_1734 IMG_1737