2.třída 2014/2015

VÝLET NA HRAD TOČNÍK

Dne 12.6. navštívili žáci 2. a 3. třídy hrad Točník. Pohádkové postavy provedly děti pohádkovým Točníkem. Viděli jsme pohádku, světelnou šou, představení kouzelníka, souboj Vikingů. Vyzkoušeli jsme si lukostřelbu, hod míčem a katapult. Pobavili nás hrající si medvědi a poníci. U dobových stánků si děti nakoupily skleněné, dřevěné nebo kovové výrobky. Výlet se vydařil a těšíme se na další.

Hrusice

V únoru si 2., 3., 4. a 5. třídy vyjely na výlet s cestovní kanceláří CK 2 do Hrusic za kocourem Mikešem. Paní průvodkyně nám ukázala rodný dům pana Josefa Lady a také nás provedla po Mikešově stezce. Pak jsme navštívili muzeum Josefa Lady, kde jsme si prohlédli jeho osobní věci, knihy, které ilustroval a jeho obrazy. Na závěr výletu jsme si udělali radost koupí upomínkových předmětů.

Návštěva divadla

Prvňáčci a druháčci se v pondělí vydali do divadla Glans na představení „Tři výlety do pohádek“. Děti viděly tři úsměvné pohádky – O koblížkovi, O třech přáních a O popletené čarodějnici. Poslední pohádka se jim líbila nejvíce. Byla o čarodějnici, která chtěla umět čarovat a stát se královnou, ale nakonec se proměnila v bábu kořenářku.

Už teď se děti těší na další divadelní návštěvu.

JABLÍČKOVÝ DEN

Žáci prvního stupně přivítali přicházející podzimní dny společným projektem nazvaným JABLÍČKOVÝ DEN.  Prvňáčci, včetně  paní učitelek, přišli  v červeném oblečení. Děti pilně plnily úkoly z českého jazyka a matematiky, které měly na  pracovních listech. V průběhu celého dne zpívaly písničky, tančily, poslouchaly pohádky o jablíčkách, hrály divadélko a venku si ukázaly, jak vypadá jabloň a z jakých částí se skládá. Každé dítě na svačinu dostalo jablíčko. Na závěr dne děti otiskovaly jablíčka na mísu  a do sklenic  a „zavařovaly“ je na zimu.  Ostatní žáci při matematice řešili ve skupinách příklady a slovní úlohy, ve kterých pochopitelně hlavní úlohu hrála jablka. V  hodině  českého jazyka pracovali na zábavných úkolech. Rozkrývali přesmyčky, tvořili rýmy ke slovům, která mají blízko k podzimu a sběru jablek. Nesměla chybět i vlastní tvorba v podobě vymýšlení básní či příběhů. Druháčkům a třeťákům pomohly připravit jablečné dobroty maminky a babičky, kterým moc děkujeme. Žáci 4. třídy se pustili do vaření a pečení sami. Ve školní kuchyňce uvařili jablečný kompot, jablečný pudink a upekli výborný jablečný závin. Žáci 5. třídy si na školní zahradě nasbírali jablka, ze kterých připravovali lehké občerstvení JABLKA PLNĚNÁ TUŇÁKOVÝM  SALÁTEM . Děkujeme všem maminkám, které nám pomohly  s přípravou občerstvení.

Jablíčkový den se nám moc líbil a těšíme se na další projekt – tentokrát bramborový.

učitelky 1.stupně      Fotografie:

Pomůcky na vyučování – 2. třída

krabička kapesníčků (1 balení pap. kapesníků), ručník nebo papírové ručníky (utěrky), úkolníček (2x)

Do penálu:  pero typu Tornádo (2 krát), 2 tužky – č.1 a3, pastelky – Progresso a klasické, nůžky, guma, ořezávátko krátké pravítko + dlouhé pravítko (30cm)

VV: vodové barvy (KOH-I NOOR), štětce – plochý, slabší, silnější, nevylévací kelímek, modelína a modelovací podložka barevné papíry, lepidlo (2 tyčinky), nůžky, voskovky, hadřík, zástěra nebo staré triko, 10 čtvrtek A3, 30 čtvrtek A4 podepsaný kufřík nebo krabice na tyto pomůcky

TV: cvičební úbor, sportovní obuv do tělocvičny i na hřiště (podle počasí), malý míček a švihadlo, plátěný vak na cvičební úbor