3.třída 2014/2015

VÝLET NA HRAD TOČNÍK

Dne 12.6. navštívili žáci 2. a 3. třídy hrad Točník. Pohádkové postavy provedly děti pohádkovým Točníkem. Viděli jsme pohádku, světelnou šou, představení kouzelníka, souboj Vikingů. Vyzkoušeli jsme si lukostřelbu, hod míčem a katapult. Pobavili nás hrající si medvědi a poníci. U dobových stánků si děti nakoupily skleněné, dřevěné nebo kovové výrobky. Výlet se vydařil a těšíme se na další.

Hrusice

V únoru si 2., 3., 4. a 5. třídy vyjely na výlet s cestovní kanceláří CK 2 do Hrusic za kocourem Mikešem. Paní průvodkyně nám ukázala rodný dům pana Josefa Lady a také nás provedla po Mikešově stezce. Pak jsme navštívili muzeum Josefa Lady, kde jsme si prohlédli jeho osobní věci, knihy, které ilustroval a jeho obrazy. Na závěr výletu jsme si udělali radost koupí upomínkových předmětů.

JABLÍČKOVÝ DEN

Žáci prvního stupně přivítali přicházející podzimní dny společným projektem nazvaným JABLÍČKOVÝ DEN.  Prvňáčci, včetně  paní učitelek, přišli  v červeném oblečení. Děti pilně plnily úkoly z českého jazyka a matematiky, které měly na  pracovních listech. V průběhu celého dne zpívaly písničky, tančily, poslouchaly pohádky o jablíčkách, hrály divadélko a venku si ukázaly, jak vypadá jabloň a z jakých částí se skládá. Každé dítě na svačinu dostalo jablíčko. Na závěr dne děti otiskovaly jablíčka na mísu  a do sklenic  a „zavařovaly“ je na zimu.  Ostatní žáci při matematice řešili ve skupinách příklady a slovní úlohy, ve kterých pochopitelně hlavní úlohu hrála jablka. V  hodině  českého jazyka pracovali na zábavných úkolech. Rozkrývali přesmyčky, tvořili rýmy ke slovům, která mají blízko k podzimu a sběru jablek. Nesměla chybět i vlastní tvorba v podobě vymýšlení básní či příběhů. Druháčkům a třeťákům pomohly připravit jablečné dobroty maminky a babičky, kterým moc děkujeme. Žáci 4. třídy se pustili do vaření a pečení sami. Ve školní kuchyňce uvařili jablečný kompot, jablečný pudink a upekli výborný jablečný závin. Žáci 5. třídy si na školní zahradě nasbírali jablka, ze kterých připravovali lehké občerstvení JABLKA PLNĚNÁ TUŇÁKOVÝM  SALÁTEM . Děkujeme všem maminkám, které nám pomohly  s přípravou občerstvení.

Jablíčkový den se nám moc líbil a těšíme se na další projekt – tentokrát bramborový.

učitelky 1.stupně

Gumičkování

Pomůcky na vyučování – 3. třída

podepsaný sáček na bačkory do šatny