5.třída 2015/2016

JABLÍČKOVÝ DEN

Žáci prvního stupně přivítali přicházející podzimní dny společným projektem nazvaným  JABLÍČKOVÝ DEN.  Prvňáčci, včetně  paní učitelek, přišli  v červeném oblečení. Děti pilně plnily úkoly z českého jazyka a matematiky, které měly na  pracovních listech. V průběhu celého dne zpívaly písničky, tančily, poslouchaly pohádky o jablíčkách, hrály divadélko a venku si ukázaly, jak vypadá jabloň a z jakých částí se skládá. Na závěr dne děti otiskovaly jablíčka na mísu  a do sklenic  a „zavařovaly“ je na zimu.  Ostatní žáci při matematice řešili ve skupinách příklady a slovní úlohy, ve kterých pochopitelně hlavní úlohu hrála jablka. V  hodině  českého jazyka pracovali na zábavných úkolech. Rozkrývali přesmyčky, tvořili rýmy ke slovům, která mají blízko k podzimu a sběru jablek a procvičili si i čtení s porozuměním. Nesměla chybět i vlastní tvorba v podobě vymýšlení básní či příběhů. Menším dětem pomohly připravit jablečné dobroty maminky a babičky, kterým moc děkujeme.Ve školní jídelně nám paní kuchařky upekly výborný jablečný závin.Po jablečné svačince jsme si všichni venku zasoutěžili (běhali slalom, házeli do dálky i do koše, změřili kmeny a větve našich jabloní,…)  Žáci 5. třídy si připravili salát z jablíček a mrkve, na kterém si společně pochutnali. Děkujeme všem maminkám, které nám pomohly  s přípravou občerstvení.

Jablíčkový den se nám moc líbil a těšíme se na další projekt – tentokrát bramborový.

…………………………………………..učitelky 1.stupně

Akce 5. třídy ve školním roce 2015-2016

Září:        Přespolní běh (3.9.)

Divadelní představení „Kde přespávají pohádky“

(10.9.) 50 Kč

„Jablíčkový den“

Říjen:       „Den jazyků“ (2.- 6.10.)

„Den zvířat“ (4.10.)

Mobilní planetárium ve škole „Původ života“ 50 Kč

(15.10.)

„Den stromů“ (20.10.)

Listopad:   „Řeporyjská strašidýlka“  (3.11.)

Prosinec:   Beseda s panem farářem – Advent, Vánoce

Leden:       Ekocentrum Podhoubí „Skrytá síla vody“ (12.1.) 40 Kč

Únor:         „Den středověku“ – projekt 1. stupně

Ekocentrum Podhoubí „Elektřina – dobrý sluha ale zlý

pán“ (9.2.) 40 Kč

„Bezpečné chování v internetovém světě“ – MPP

Březen:     Ekocentrum Podhoubí „Vlastnosti vzduchu a pokusy

s nimi (15.3.) 40 Kč

„Den vody“ (22.3.)

Beseda s panem farářem – Velikonoce

Duben:      Technické muzeum 90 Kč

„Den Země“ (22.4.) – projekt 1. stupně (dravci)

Květen:     Botanická zahrada – Fata morgana 200 Kč

Výtvarná dílna

Královská cesta (1. část) + Dům U Kamenného zvonu

výstava „Karel IV. 2016“ (2. polovina května) 60 Kč

Červen:     Královská cesta (2. část)

Celoškolní projekt „Karel IV.“

Dvoudenní školní výlet (asi 1 500 Kč)

___________________________________________________________________

Seznam pomůcek – 5.třída

2 pera,  tužky (různá tvrdost),  guma,  ořezávátko,  fixy (stačí malá sada)   na podtrhávání, obaly na učebnice a sešity