Anglické divadlo

6. listopadu 2013

Ve středu  jsme měli zábavnou angličtinu. Do školy přijelo divadlo – dva američtí mladí herci –  dívka a chlapec – Kevin a Rebecca a také česká moderátorka. Sehráli divadlo o slavné herečce, která by se ráda někdy cítila jako královna, a starší královně, která by ráda byla slavnou herečkou. Aby se stala úchvatnou a žádoucí ženou, potřebovala královna diamantový pudr… A jaké zápletky a dobrodružství to způsobilo, jsme sledovali v detektivní hře.

I když herci mluvili někdy poněkud rychle, většina z nás rozuměla a dobře se bavila. Vtipné bylo zapojení do hry. Pomáhali jsme vyšetřovat. Robert hrál chvíli zloděje a sklidil úžasnou salvu smíchu, protože byl pohotový a na scéně se nebál.

Všichni jsme si divadlo moc užívali – jak žáci, tak učitelé. Chvíli jsme se smáli, za okamžik jsme napjatě sledovali děj událostí.

Až budu starší, zkusím navštívit divadelní hru v anglické verzi v kamenném divadle . Třeba něco od Oskara Wilda.

Pavlína Viterová, 9.A

Řekli o divadle…

Matěj Barčák

„Mně se to strašně líbilo. Bylo to skvělé.“

Michala

„Mně se líbila scéna s Robertem, jak ho pozvali na jeviště.“

Kristýna

„Mně se líbila úvodní scéna, kdy mluvila reportérka česky. Pak zjistila, že se to bude vysílat do celého světa, a  všichni museli mluvit anglicky.“

Alex

„Bylo to srandovní, poučné a akční.“

Veronika

„Mluvili anglicky a my jsme jim rozuměli. To mě potěšilo.“

Arien

„Líbilo se mi žonglování s míčky a písnička.“

Zpestření výuky je téměř vždy přínosem. Zábava, inspirace, ověření znalostí a dovedností. Takovým byl jednoznačně anglický projekt Colombo pro 2. stupeň.

S podobným ohlasem se setkalo i anglické divadelní představení Červená Karkulka pro 1. stupeň. Děti spontánně reagovaly. Jen jich bylo na  tři herce trochu moc, takže se některé nemohly zapojit, neprožívaly si ten přímý kontakt s divadelníky vtažením do děje a to je mrzelo.

Zapsala: Mgr. Z. Koutná