Besídka hudebního kroužku

Ve středu 17.5. jsme si s malými muzikanty z hudebního kroužku připravili besídku pro maminky ke Dni matek. Malí muzikanti všem hostům ukázali, co se naučili nového. Muzikanti zahráli nejen na flétny, cajon, zvonkohry, xylofon a další nástroje z Orffova instrumentáře, ale i zatančili hudebně pohybové písně.

Zahráli dvě operety, na které jsme společnými silami vyrobili kulisy. Malé děti si nacvičily operetu O Koblížkovi a velké děti operetu Šipková Růženka. Zpívanou pohádku O Honzovi děti maminkám zahrály s vlastnoručně vyrobeným loutkovým divadlem.

Děti hrály, zpívaly a tančily s velkou chutí.  Za to každý dostal muzikantský dárek – hudební nástroj Kazoo. Besídku jsme ukončili společným posezením s malým pohoštěním.