Exkurze do Drážďan

V pátek 17.5. vyrazili dobrovolníci z naší školy na jednodenní  poznávací zájezd do německých Drážďan.

První zastávkou bylo Muzeum hygieny. Expozice muzea byla pojatá interaktivně. Žáci si mohli na celé řadě exponátů prakticky vyzkoušet, jak naše tělo funguje. Mohli si změřit, jak velkou mají sílu v dolních končetinách,  jakou mají rovnováhu, jakou sílu musí vyvinout naše srdce k přečerpávání krve atp.

Po prohlídce muzea  se všichni přemístili do historického centra Drážďan. Celou exkurzí nás provázel zkušený průvodce a svým poutavým výkladem nám podával informace o jednotlivých památkách, které jsme navštívili: Brühlova terasa, Frauenkirche, zámecký komplex Zwinger s obrazárnou, Semperova opera atp.

Děkujeme paní učitelce Mirce Novotné, cestovní kanceláři CK2  za zrealizovaní  hezkého výletu a budeme se opět těšit na další zájezd v příštím roce.

Petr Havránek

Nejvíc se  mi v Dráždanech líbilo: obchody, kostel Frauenkirche, obrazy v zámeckém komplexu Zwinger. Cesta busem byla hrozná, 3hodiny sezení.

Dominik 9.B

Celý výlet do Drážďan se mi velice líbil, takže je těžké říci, co mě zaujalo nejvíce. Musím ale říci, že se mi opravdu líbil Frauenkirche (česky kostel Panny Marie). Jsem opravdu moc ráda, že jsme tento kostel navštívili a něco se o něm dozvěděli.

Lenka Barešová  9.A

Když  jsme přijeli do Drážďan, šli jsme do muzea a tam mi se líbilo.  Koukali jsme na fotky a hrála jsem hru, ještě se mi líbilo nakupování  s Dianou a Monikou.

Marta 9. B

Na Drážďanech se mi nejvíce líbilo historické centrum města, staré dřevěné budovy rozpínající se do ulic.Také jsou tam velice hezké obchody kde se dá sehnat velice hezké oblečení, ale za poměrně vysokou cenu. Do Drážďan se zase někdy ráda vrátím a projdu se po obchodech a historických památkách.

Monika 9.B

Nejvíce se mi líbilo German Hygiene Museum, ve kterém jsme se dozvídali spoustu zajímavostí o člověku a jeho vlastnostech. Procházeli jsme různými částmi, které byly pokaždé zaměřeny na nějaká témata a poslouchali jsme zajímavý výklad našeho pana průvodce.

Pavlína Viterová 9.A

Nejvíce se mi líbilo v obrazárně Zwinger. Opravdu jsem obdivovala ty mistrovská díla. Jinak Drážďany jako takové na mě udělali milý dojem.

Eliška 9.A

Na našem výletě do  Drážďanech mě nejvíce zaujala Galerie obrazů (Obrazárna)– Zwinger, kde jsme mohli zhlédnout opravdu krásná díla. A dále mě zaujalo muzeum hygieny, kde jsme si mohli podrobně prohlédnout celé lidské tělo.

Tereza L. 9.A