Jablíčkový den

Žáci prvního stupně přivítali přicházející podzimní dny společným projektem nazvaným  JABLÍČKOVÝ DEN.  Prvňáčci, včetně  paní učitelek, přišli  v červeném oblečení. Děti pilně plnily úkoly z českého jazyka a matematiky, které měly na  pracovních listech. V průběhu celého dne zpívaly písničky, tančily, poslouchaly pohádky o jablíčkách, hrály divadélko a venku si ukázaly, jak vypadá jabloň a z jakých částí se skládá. Na závěr dne děti otiskovaly jablíčka na mísu  a do sklenic  a „zavařovaly“ je na zimu.  Ostatní žáci při matematice řešili ve skupinách příklady a slovní úlohy, ve kterých pochopitelně hlavní úlohu hrála jablka. V  hodině  českého jazyka pracovali na zábavných úkolech. Rozkrývali přesmyčky, tvořili rýmy ke slovům, která mají blízko k podzimu a sběru jablek a procvičili si i čtení s porozuměním. Nesměla chybět i vlastní tvorba v podobě vymýšlení básní či příběhů. Menším dětem pomohly připravit jablečné dobroty maminky a babičky, kterým moc děkujeme.Ve školní jídelně nám paní kuchařky upekly výborný jablečný závin.Po jablečné svačince jsme si všichni venku zasoutěžili (běhali slalom, házeli do dálky i do koše, změřili kmeny a větve našich jabloní,…)  Žáci 5. třídy si připravili salát z jablíček a mrkve, na kterém si společně pochutnali. Děkujeme všem maminkám, které nám pomohly  s přípravou občerstvení.

Jablíčkový den se nám moc líbil.

…………………………………………..učitelky 1.stupně