„Máme rádi Česko“

Žáci páté třídy si prohloubili a upevnili učivo o České  republice prostřednictvím projektu „Máme rádi Česko“.

Inspirací nám byla známá televizní soutěž, kterou jsme upravili do našich podmínek.

Ve dvou týmech děti prokazovaly znalosti z přírodopisu, dějepisu i zeměpisu. Odpovídaly na otázky, zakreslovaly do slepých map ČR, předváděly pantomimu i hádaly pohádkové postavy pomocí vlastní kresby. Poznávaly české písničky i klasickou hudbu našich skladatelů, v připravených kolážích hledaly slavné osobnosti a ze čtených úryvků poznávaly známé české pohádky.

Soutěž byla založena na týmové práci, ale některé soutěžní úkoly byly připraveny i pro jednotlivce.

Jen o tři body vyhrál tým Červených nad týmem Zelených, což svědčí o vyrovnanosti soutěžících. Ti prokázali pěkné znalosti ve všech oblastech soutěže.

Odměnou pak byly jedničky v žákovských knížkách za zvládnutí učiva a odpálení papírových konfet v areálu školy. Usměvavé tváře a pochvalná vyjádření dětí pak byla ta největší odměna pro mě.