Mikuláš v družině

Poslední den minulého týdne začal adventní čas. Všichni se na toto období velice těšíme. Vyzdobíme vždy okna školní družiny, jídelnu i vstupní prostor budovy. Povídáme si o přípravách na Vánoce, co jim předchází a jak děti pomáhají svým maminkám s přípravami. Jako první událost této doby je návštěva svatého Mikuláše s jeho pomocníky. I k nám do školní družiny každoročně zavítají. Děti si pro ně připravují básničky a za doprovodu p.učitelky Šimánkové a její harmoniky zazpívají vždy  několik mikulášských písniček.

I tento rok tomu nebylo jinak. Vzhledem k rozdělení oddělení školní družiny do obou budov školy, nadílka probíhala zvlášť pro první a zvlášť pro druhé třídy. V pátek 4.12.2015,kolem jedenácté hodiny, zazvonil zvoneček a do družiny přišla dlouho očekávaná návštěva. Některé děti ji přijaly s nejistotou, pár dětí i se slzičkami. Nejprve čerti přečetli své poznámky o hříšnících. Ti jim slíbili svoji  nápravu a společně s ostatními dětmi zarecitovali pár básniček. Za to se dočkali od nich, Mikuláše i anděla, velké pochvaly. Na závěr děti společně zazpívaly za doprovodu p.uč.Šimánkové  nacvičené dvě písničky. Jako odměnu Mikuláš přinesl každému balíček s ovocem, perníkem a  trochou sladkostí. Nadílka se opravdu povedla.

Nyní děti začínají připravovat vánoční dárky pro své rodiče(svícínky,přáníčka,adventní věnce atd.). Také si budou opakovat a učit se nové básničky ke stromečku a vánoční koledy. Ještě před začátkem vánočních prázdnin děti čeká v každé oddělení společná vánoční besídka. Naše paní vychovatelky ji letos připravily na 17.12.2015.

Všem občanům Řeporyj všichni přejeme krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v novém roce 2016.