Osobnost měsíce listopadu

V pondělí 18. listopadu navštívili naši školu v rámci celoškolního projektu „ Olympijské hry“ další úspěšní sportovci, atletkou Michaela Sedláčková se svým trasérem Michalem Procházkou. Po úvodním představení následovaly první poněkud rozpačité otázky dětí. Pro děti bylo setkání s handicapovaným sportovcem nové a poučné, neboť mohly vidět, že slepota není překážkou ve sportu. Nejvíce děti zajímalo, kolik mají medailí, jak dlouho spolu běhají a jaké mají pocity, když stojí na stupni vítězů. Pro děti bylo záhadou, jak vlastně mohou běžet, když Miroslava nevidí. Michal dětem ukázal obyčejnou natahovací gumu a vysvětlil a ukázal, jak se drží.  Zajímavým zpestřením byla ukázka medailí. Závěrem jsme jim popřáli mnoho sportovních úspěchů.

Mgr. Lucie Macourková