Pečení chleba v 1.A

Dnes jsme měli celodenní pořad „ Jak se peče chleba.“ Děti se naučily, co vše je třeba k výrobě chleba. Písničkou :

Míchám, míchám těsto,

je to těžká práce,

usmívám se přes to.

si všechny skupinky zadělaly těsto a než vykynulo, tak se hravou formou – pohádkou od F. Hrubína  „Jak to bylo pohádko zabloudilo kuřátko…“  seznámily z různými druhy obilí a se vším co s výrobou různých potravin z mouky souvisí. Venku jsme si vyzkoušeli setí, žnutí i mlácení obilí. Po té jsme si obilí semleli.

Po vykynutí těsta si každý malý pekař sám uhnětl malý bochánek chleba. Ve školní kuchyňce jsme si chleby upekli. Někdo si upečený bochánek hned snědl a některé děti svůj výrobek donesly ochutnat domů.

Všechny nás to moc bavilo a nyní už víme, jak dlouhá cesta vede k tomu, než si můžeme pochutnat na pečivu.