Poděkování za Skutečné dárky

Děkujeme rodičům, kteří na Vánoce jménem naší školy zakoupili certifikáty na Skutečné dárky, které vždy symbolizují určitou formu pomoci – od kozy pro chudou rodinu v Africe přes léky pro nemocné nebo bezpečný porod až po doučování dětí z chudých rodin v ČR. Je to báječný nápad! Pokud totiž například zakoupíte Skutečný dárek s kozou, koupí za vás organizace Člověk v tísni kozu v některé ze zemí, ve které pomáhá. Jak víte, ani pravidelná školní docházka není zdaleka všude samozřejmostí. Například v Etiopii do školy chodí jen polovina dětí a negramotnost zde dosahuje závratných čísel. Stejně tak v Angole, Kongu nebo Afghanistánu. Díky dárcům Skutečného dárku tak byla vybavena celá řada škol v těchto zemích a žákům i jejich učitelům tyto finanční příspěvky pomohly zlepšit úroveň vzdělání.