Pomůcky 8. A

NJ

* Učebnice Planet A1, Kursbuch, Deutsch für Jugendliche, Nakladetelství Hueber, 2004. ISBN 978-3-19-001678-5. Autoři: KOPP, G., BÜTTNER, S.

Zakoupí si pouze ti, kteří ji ještě nemají.. Loni ji nemuseli mít všichni, letos ano.

• Pracovní sešit, Planet A1, Deutsch für Jugendliche, Nakladetelství Hueber 2006. ISBN: 978-3-19-291678-6.

Ten musí mít všichni, takže pokud jej někdo ztratil, nutno zakoupit.

Čj- A5 linkovaný silný 564; Melichar- Styblík: Český jazyk. Přehled učiva základní školy. nakl. Fortuna; desky s průhlednými košilkami na kopírované materiály

VO- A5 linkovaný 544

AJ – linkovaný sešit 2x A4 20 listů

NJ- A5 linkovaný 544

D – 1x A5 564 (možno pokračovat v sešitě z minulého roku)

Z- A5 linkovaný 544

Ch- A4 linkovaný

Př- A5 linkovaný 544

HV- A5 linkovaný 524

Fy-  A4 nelinkovaný

VV- kufřík, tužka 1A 2ks, vodovky, tempery, štětce 5 ks ( kulaté, ploché, různá tloušťka), paleta, kelímek, hadřík, redispero, tuž, uhel umělý nebo rudka, nůžky, lepidlo, tvrdé desky s růžky (uchycení výkresu)

M – velký silný nelinkovaný sešit + podložka

2 x pravítko s ryskou

úhloměr, kružítko, mikrotužka + náplně, guma, 2x barevné pastelky tenké, prosím vše

uloženo v jednom obalu  + tabulky pro základní školu

TV:  oblečení a obuv na ven nebo do tělocvičny, čepice (podle počasí), láhev s pitím

________________________________________________________________________________________________________________________________

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Otevřené dveře Arcibiskupského paláce (Prohlídka Arcibiskupského paláce – 7. a 9.třídy)

Dne 21. června 2017 se vybraní žáci 7. a 9. třídy naší školy zúčastnili prohlídky reprezentačních prostor a kaple Arcibiskupského paláce . Tato nevšední prohlídka se konala v rámci týdne pro školy „ Výchova a hodnoty“, který probíhal mezi 19. – 25. červnem letošního roku. Projekt vznikl z iniciativy pražského arcibiskupa Dominika Duky, a byl připraven za spolupráce s biskupem Václavem Malým.

Po celou dobu prohlídky se nám věnoval lektor – pan Josef Faktor, knihovník z Arcidiecézního archivu. Svým výkladem přiblížil žákům jak historii, tak i současnost paláce.

Arcibiskupský palác je postaven v těsném sousedství Pražského hradu a vznikl v 60. letech 16. století. Toto honosné barokní sídlo pražských arcibiskupů nechal vybudovat první pohusitský pražský arcibiskup Antonín Brus z Mohelnice, přestavbou renesančního Gryspekovského paláce. Z bohaté vnitřní výzdoby vyniká soubor devíti francouzských gobelínů s námětem Nové Indie z let 1753 – 1756, obrazy M.V. Halbaxe a P.J. Brandla či fresky od D. Alexia z Květné v Kapli sv. Jana Křtitele- vysvěcené dne 29. srpna 1599. Dochovala se i řada pozdně barokních lustrů, kachlových kamen, původního nábytku a sbírka dobového porcelánu a skla.

V blízkosti prostoru kanceláře pana arcibiskupa jsme se museli hodně ztišit, protože v době naší návštěvy byla na obědě u pana arcibiskupa Ivanka Trumpová. Na úplný závěr naší prohlídky bylo pro žáky připraveno malé překvapení ve formě výborných koláčků a rohlíčků plněných ořechovou náplní.

PhDr. Irena Havlíková