Sportovní dopoledne – I.stupeň

V pátek 9.6. se v naší škole uskutečnilo sportovní dopoledne pro žáky prvního stupně.

Chodilo se po čtyřech stanovištích. Na prvním stanovišti žáci kreslili turistické značky podle připravených šablon, kdo chtěl, použil pastelky, nebo štětec a barvu. Na druhém stanovišti se žáci učili orientovat v terénu. Žáci podle zadání na lístečku museli dodržet postup (5 kroků rovně, 3 kroky doleva, …), až se dostali do cíle, kde na ně čekala pochvala. Třetí stanoviště byl turistický závod. Běžel se okruh v areálu školy a v jeho průběhu se plnily úkoly. Žáci házeli na cíl, uzlovali, poznávali dřeviny, hrady či turistické značky. Poslední čtvrté stanoviště bylo na hřišti a hráli jsme hry. Asi nejúspěšnější hrou byla hra „Hutututu“, kterou si děti velmi oblíbily…. Pochvalu si zaslouží žáci devátého ročníku za výbornou organizaci a svědomitý přistup k mladším spolužákům. Počasí se povedlo a časově jsme to zvládli perfektně. Skončili jsme přesně před obědem.

Karel Vancl

IMG_3618 IMG_3620 IMG_3623 IMG_3627 IMG_3630 IMG_3638 IMG_3640 IMG_3655 IMG_3662 IMG_3669b