Dráček předškoláček- jazyků se nebojíme

DRÁČEK PŘEDŠKOLÁČEK – jazyků se nebojíme

Ve středu 14. 2. se konala další dílna „Dráčka předškoláčka“. Nechce se ani věřit, že šlo o předposlední setkání před zápisem.

Dnešní setkání bylo zaměřeno na angličtinu.

Předškoláčky jsme si rozdělili do dvou skupin, aby se nám lépe pracovalo.

První skupina začala  představováním v kruhu. To děti rychle zvládly. Barvy jsou dětem velmi blízké, a tak nechyběly ani na naší hodině.Vrátili jsme se do lavic, kde na děti čekaly barevné kartičky. Nejprve jsme si barvy ukazovali, říkali jejich názvy a také hledali. Pro lepší zapamatování a zpestření práce nás při učení doprovázela písnička o barvách a klaunovi. Na závěr si děti při zpívání písničky svého klauna vybarvovaly. Hodina nám velmi rychle uběhla a my se museli rozloučit.

Druhá skupina se také představila formou štafetové hry. Pak jsme se proměnili na zvířátka z džungle. Na „sochy“ si hráli žirafy, sloni i opice. Zapamatovat si všechna zvířátka nám pomohla písnička o slonovi. Nakonec jsme si vyrobili prstové loutky a rozloučili jsme se slovy : „ bey, bey“.

Mgr. Renata Šantorová, Mgr. Michala Lebedová

IMG_20180214_142126