PROJEKT „ ENGLISH MARKET“

 V pondělí 13. května 2013   skončilo první kolo anglického workshopu, který pořádala osmá třída.

 Žáci připravili soutěžní stánky. Ty bylo třeba řádně vyzdobit. Nalepit barevné fotografie, nápisy, domalovat vtipné obrázky, napsat poutavá hesla, ale  hlavně připravit velkou zásobu soutěžních otázek, frází, obratů a „překladatelských oříšků“. Věřte, že někdy i obyčejná věta se může změnit v zapeklitý „oříšek“.

Čtyřčlenné týmy připravily otázky na téma nakupování, hotel, cestování, pražská integrovaná doprava a první pomoc. Samy musely zvládat co nejvíce obratů, frází, dialogů a modelových situací v roli soutěžících i porotců. Zapsat se správně v hotelové recepci, zamluvit si  pokoj,  zeptat se na cestu, zavolat pomoc zraněnému, objednat se k lékaři a jiné úkoly zvládaly děti s bodovým hodnocením.

Vítězové byli odměněni diplomy a věcnými cenami, ale nikdo neodešel s prázdnou. Všichni se snažili a dosáhli svého úspěchu. Protože nás to bavilo, budeme pokračovat druhým kolem modelových situací ve formě scének a dramatizací.

Zapsala: Mgr. Zdeňka Koutná

 

Our conversation show

Tento projekt probíhal v hodině anglické konverzace, měl pomoci žákům v učení anglických frází, což se myslím povedlo. Zdálo se, že se všichni baví. Pozvána byla paní ředitelka, pan zástupce, paní učitelka Šantorová, paní učitelka Šimánková a připojila se i paní učitelka Studihradová. Celou akci vymyslela a organizovala paní učitelka Koutná. Myslím, že tento nápad byl úžasný. Měli jsme rozdělena stanoviště s tématy: First aid, Hotel, Traveling a Shopping. Na stanovištích se překládaly fráze, mohli jsme si vybrat, jestli chceme překládat z angličtiny do češtiny nebo naopak. Když jsme si nevěděli rady, mohli jsme využít studovnu nebo pomoc přátel. Ve stánku „Hotel“ jsme vyplňovali hotelový přihlašovací lístek a zápolili s dotazy recepčních.  Někteří byli i oblečeni podle svého zaměření. Nejvíce bodů získala Alča Chorná. Na konci hodiny, která se zdála být velmi krátká, se rozdávaly odměny, diplomy a medaile. Bylo to úžasné!

Magda Ziková,  žákyně 8.A