Čarodějnický týden ve ŠD

Poslední dubnový týden patřil v naší družině tématu „Čarodějnice“. Společně jsme si přiblížili známou tradici – pálení čarodějnic. Děti se hravou formou dozvěděly o doposud známém zvyku, který patří do příchodu jara. Nezůstalo ale jen u povídání. Během celého týdne bylo pro děti připraveno několik aktivit, které si náramně užily, jako např. vyrábění čarodějnic, míchání lektvaru, smyslová hra „Hádej co je uvnitř kouzelné krabice“ nebo pohybová hra „Čarodějko, my se ptáme….“.

V pátek 27.4. po obědě se jako mávnutím kouzelnou hůlkou děti proměnily v čarodějnice a čaroděje. Všechna oddělení ŠD se slétla na zahradě, kde pro ně byla připravena stanoviště a kde se ověřovaly čarodějnické dovednosti – skládání rozbitého zrcadla, čarodějnický flus, hod koštětem, slalom na koštěti, kočičí závody a skoky v čarovném pytli.

Nakonec byl pro všechny děti připraven vědomostní kvíz, jehož řešení je dovedlo k ukrytému pokladu – Lexikonu.

Toto čarodějnické veselí jsme si moc užili! Atmosféru nejlépe vystihnou přiložené fotografie.

 

Karolína Koutecká