Dopplerova Vlna – soutěz z fyziky 8. a 9.třída

Dne 14. 11. 2017 se konala na Gymnáziu Christiana Dopplera soutěž nesoucí název Dopplerova Vlna.

Soutěže se mohly zúčastnit pětičlenné týmy složené ze žáků osmých a devátých tříd základních škol. Celá akce má již mnohaletou tradici, ale tento rok byl ve znamení zásadní novinky. Celý systém soutěže byl upraven a ozvláštněn oproti jiným soutěžím podobného druhu, a to přidáním herní měny tzv. Dopplercoin, která na konci také tvořila jednotlivá skóre týmů.

Celkově přijelo prověřit své znalosti z různých fyzikálních oblastí a procvičit své logické myšlení deset týmů z pražských základních škol. Náš tým složen z žáků 8. a 9.tříd (Arthur Krejča, Filip Soukal, René Graf, Adam Mišák, Carl Tůma) se umístil na krásné 4. místě.

                                                                                               uč. P. Jelínek

IMG_0042   IMG_0070  IMG_7015