Plán týdne ŠD ZŠ Praha 5 – Řeporyje

Na co se mohou děti těšit ve školní družině – týden od 10. února do 14. února 2020

„ Když děti nedělají nic, dělají neplechu“

A jak nám to jde? 🙂 fotogalerie zde.

I. a II. oddělení

• Procvičujeme společně písničku prvňáčků „POHÁDKY“ – písnička s pohybem
  • Plesová sezóna – navrhujeme šaty na ples , čtení ze „Slabikáře slušného chování – malá diskotéka
  • Odpoledne plné společenských her, nová stavebnice „Geomax“
  • Svatý Valentýn – význam svátku,  malujeme Valentýnku – přáníčko z papíru
  • Velký úklid celé  družinky, třídění her a stavebnic, ořezávání pastelek

III. a IV. oddělení

Rozhovor na téma : „Jaká znáš řemesla“

Rozhovor na téma : „Jaké znáš materiály a co se z nich vyrábí „

• Pracovní listy k tématu „Řemesla a povolání“
  • Písničky a básničky o řemeslech a povoláních
  • Stavění pece ze SEVY, LEGA a dřevěných kostek
  • Hrajeme si na cukráře – vyrábíme dort či zákusek z barevných papírů
  • Pečení bábovky ve školní kuchyňce
  • Kreslení a stavění dle vlastní fantazie, námětové hry, stolní a deskové hry dle přání
  • Procházky po okolí , návštěva místní cukrárny

V. oddělení

• Pohybové odpoledne – tancujeme a posloucháme moderní hudbu
  • Projekt ŠD – History park
  • Koláž plná lásky – společná kreativní činnost
  • Blíží se svátek Sv. Valentýna – význam svátku
  • Vyrábíme přání k Valentýnu pro milovanou osobu
  • Páteční sportovní odpoledne

Pokud nám počasí dovolí, budeme co nejvíce času trávit venku na čerstvém vzduchu. V tomto případě naší plánovanou kreativní činnost přesuneme na další dny, kdy budeme nuceni trávit čas v budově školy.

Školní rok 2019/2020

Provoz školní družiny

1. oddělení  –  Ludmila  Růžičková – Nový pavilon –  hlavní vchod (červená vrata)
  2. oddělení  –  Kateřina Špačková – Nový pavilon –  hlavní vchod (červená vrata)
  3. oddělení  –  Miroslava  Novotná – Nový pavilon –  hlavní vchod (červená vrata)
  4. oddělení  –  Eva  Staňová – Nový pavilon –  hlavní vchod (červená vrata)
  5. oddělení  –  Lenka Jarolímková, Kristýna Brousilová – Nový pavilon –  hlavní vchod (červená vrata)

Ranní družina je pouze pro zapsané děti od 6:30 do 7:20 –  hlavní vchod ZŠ Praha 5 – Řeporyje

Kontakty: 720 551 815,  [email protected]

Příspěvek na školní družinu se stanovuje na 300 Kč za měsíc.

Příspěvek za družinu bude hrazen pouze bankovním převodem.

První platba musí být uhrazena do 30.10. za první pololetí, druhá platba do 31.3. za druhé pololetí.

1. pololetí……1.500,- Kč

2. pololetí……1.500,- Kč

nebo jednorázově na celý školní rok……3.000,- Kč

Na žádost rodičů je možné povolit změnu výše platby při docházce pouze do ranní družiny.

Číslo účtu školy: 578440213/0300

VS: přidělené číslo přihlášky

Provoz družiny Provoz ranní družiny je od 6:30 do 7:20 hodin, pouze na zazvonění pro děti, které jsou zapsané do ranní družiny. V 7:40 je škola otevřena pro ostatní děti za dozoru vychovatelky.
Provoz odpolední družiny je od 11:35 do 17:00 hodin. Rodiče si mohou vyzvedávat děti po obědě od 12:30 do 13:15 hodiny. A dále pak po hlavní činnosti od 14:30 do 17:00 hodin.

Práva žáka • na odpočinek a volný čas • na dodržování pitného režimu • na docházku do ranní družiny 6.30 – 7.20 hod. • na užívání víceúčelového hřiště na školní zahradě • na vyjádření vlastního názoru ve všech věcech, které se ho týkají • na poskytnutí pomoci, jestli-že se octne v nesnázích , nebo při úrazu
Povinnosti žáka • ze ŠD žák nikdy neodchází bez vědomí vychovatelky, před odchodem po sobě uklidí • při hraní ve ŠD dbají žáci na bezpečnost svou a svých spolužáků a snaží se vyvarovat konfliktních situací • při využívání víceúčelového hřiště na školní zahradě mají děti čistou sportovní obuv. • děti neničí zařízení zahrady, ani hračky a hry zapůjčené ve ŠD.

(Dojde-li k úmyslnému poškození či zničení hraček nebo her, rodiče zajistí opravu)
Všechny děti ŠD jsou poučeny o zásadách bezpečnosti.