Reprezentace – malá kopaná

Dne 27. 9. se konal turnaj v malé kopané na hřišti u školy ZŠ Klausova. Turnaje se zúčastnilo 8 školských týmů, mezi nimiž nechyběl výběr ZŠ Řeporyje. Naši školu reprezentovali: 9A – Daniel Jiras, Martin Jiras, Michal Větrovský, Honza Pavlíček, Petr Jarolímek, 9B – Dominik Tomšů, 8A – Vladan Soukup. V 8 : 30 se konalo slavnostní zahájení turnaje, kde si kapitáni jednotlivých týmů losovali skupiny. V naší skupině jsme dostali výběr ZŠ Otakara Chlupa, ZŠ Brdičková, a favorizovanou ZŠ Klausovu. Skupina byla rozhodně pro ZŠ Řeporyje hratelná. Hned na úvod se hrálo utkání ZŠ Řeporyje: ZŠ Otakara Chlupa. Náš tým hrál zodpovědně zezadu a podporoval útok a i díky této taktice naordinované naším trenérem Mgr. Karlem Vanclem jsme se dostali do vedení 2 : 0, bohužel jsme brzy inkasovali, začali zmatkařit a i díky nedůrazu naší obrany soupeř vyrovnal na konečných 2 : 2.

I když jsme nebyli po remíze v nejvýhodnější pozici věřili jsme v postup. Našemu snu se do cesty postavil výběr ZŠ Klausova. Tým posílen vítězstvím v prvním utkání vstupoval do utkání jako favorit, ale Řeporyje se bez boje nevzdali. Už od začátku bylo zřejmé, kdo, bude určovat tempo hry, ovšem naše obrana byla neprůstupná. Vše se změnilo ve 3 minutě, kdy jsme inkasovali, což nás rozhodilo a soupeře uklidnilo. Když po zaslouženém tlaku vedl soupeř už 3 : 0 zazněla píšťalka, která nás zachránila a za stavu 3 : 0 jsme šli do druhého poločasu. Nezačali jsme špatně, ale měli jsme problém s koncovkou. Poté přišla definitivní rána na 4 : 0. Jakoby toho ještě nebylo málo náš soupeř zahodil další 2 tutovky a pak bezpečně zakončil na 5 : 0. Náš sen o postupu se pomalu ale jistě chýlil ke konci, kdy náš tým utrpěl ještě 3 rány a zápas skončil potupných 8 : 0.

Abychom si zachovali alespoň naději na boj o 5-6 místo museli jsme v posledním zápase skupiny porazit ZŠ Brdičkovou. Náš soupeř vstupoval do utkání ještě hůř, jelikož obě předchozí utkání prohrál, a tak jsme šli do utkání odhodlaní zvítězit za každou cenu. Oba soupeři se kvalitou rovnali. Zápas, který neměl favorita nakonec náš tým ubojoval na výhru 2 : 1. Hvizd píšťalky nás posunul do boje o 5 místo, kde jsme se střetli s Gymnáziem Stodůlky.

Zápas měl navíc příchuť menšího derby mezi Řeporyjemi a Stodůlkami. Náš tým ovšem tomuto utkání kraloval a nakonec svého soupeře vyřídil debaklem 7 : 0.

Ač se nám podařilo zvítězit a skončit na 5 místě, všichni naši reprezentanti brali turnaj za neúspěch, ve kterém měli podle svých slov navíc.

Turnaj nakonec vyhrála ZŠ Klausova a zkompletovala tak hattrick, když 3x za sebou turnaj ovládla.

Naším reprezentantům za reprezentaci školy děkujeme a přejeme více štěstí do budoucna.

 

                                                                                                                                    Michal Větrovský, 9.A