Interaktivní výstava se stavebnicí MERKUR

Dne 15.5.2014  jsme společně  6.třída a 8.B v rámci ČSP navštívili výstavu stavebnice MERKUR, kde byla i ukázka robotiky, sada výukových modelů mechanických i elektrických pro názornou výuku fyziky a mechaniky.Také jsme se zúčastnili soutěže o velkou stavebnici MERKUR. Žáci vyrobili za 3 hodiny krásné letadlo (viz. fotografie).

Dne 22.5.2014  – Vyhráli jsme !!!

Zúčastnili jsme se soutěže o velkou stavebnici Merkur. Soutěž se konala v obchodním centru OC Šestka. Ze školy bylo vybráno šest žáků. Měli jsme za úkol postavit letadlo, které mělo mít maximální délku křídel 40 cm. Na stavbu letadla jsme měli tři hodiny, ale báli jsme se, že to nestihneme. Nakonec jsme to stihli, ale doháněli jsme to v posledních minutách. Letadlo se nám povedlo. Týden potom jsme se dozvěděli, že jsme vyhráli a že si pojedeme pro cenu. Vybrali se tři žáci, kteří se zúčastnili soutěže, aby dojeli pro cenu. Přivezli jsme si za výhru velkou stavebnici Merkur a každý z nás dostal ještě malou stavebnici a diplom. Všichni tři jsme se z výhrou vyfotili a jeli jsme zpátky do školy.                          Jakub  Rotrekl