IQ park v Liberci – 1. a 2. třída

Na den 7.6. jsme se těšili skoro celý školní rok. Na podzim jsme vyhráli třetí místo v soutěži „O nejhezčí strašidlo“ a výhrou byl vstup do IQ parku v Liberci.

Konečně nadešel den, kdy jsme vyjeli. Protože jsme kamarádi, vzali jsme s sebou ještě prvňáčky. Ihned po příjezdu na nás čekala lektorka a připravila si pro nás program o lidských smyslech. Potom co jsme si zábavně zopakovali učivo z hodin ČJS, jsme vyrazili na prohlídku 4 pater IQ parku. Zadováděli jsme si ve vodním světě, kde jsme stavěli vodní mlýn, prošli jsme zrcadlovým bludištěm, vyzkoušeli jsme si jak to vypadá v dolech, jaké je to ve vesmíru a jak se asi cítili lidé na Titaniku.

 Pan chemik nám v hodinovém programu ukázal jak startují rakety, zda jde rozdělat oheň ledem, ukázal nám, jak se dělá umělý sníh. Dokonce na jednom odvážném druháčkovi ukázal, jak udržet oheň v rukou.

Viděli spoustu zajímavých věcí a vyzkoušeli jsme si řadu modelů.

Všichni jsme se spokojení a plni zážitků vrátili domů.

žáci 2.třídy a tř.uč. M.Šimánková