2015/2016 5.třída

Karel IV. – Pán světa

Ve středu 11.5. se žáci 4. a 5. třídy naší školy  zúčastnili zajímavé akce. V paláci Luxor na Václavském náměstí byla za přítomnosti autorů:  Zdeňka Ležáka, Jonáše Ledeckého a Matyáše Namai pokřtěna kniha Karel IV. – pán světa. Protože naši žáci jsou dlouholetými členy KMČ, byli jsme pozváni i my. Krásně ilustrovanou knihu jsme si prohlédli a seznámili se s jejími autory. Vyslechli jsme si vyprávění o tom, jak kniha vznikala a byly nám zodpovězeny všechny otázky týkající se této zajímavé knihy. Výtvarníci v následném workshopu předvedli, jak vznikaly jednotlivé postavy a my si mohli zkusit vymalovat jeden komiksový obrázek. Děti měly radost i ze setkání s Jankem Ledeckým a Ester Ledeckou, kteří byli velice ochotní a s dětmi se vyfotografovali.  Další osobností, kterou jsme měli možnost poznat, byl pan Petr Šabach, který jako kmotr knihu o Karlu IV. pokřtil. Na závěr bylo pro nás připraveno i pohoštění. Dětem se tato akce velice líbila. Odcházeli jsme s podpisy, obrázky a novými pastelkami, které děti dostaly a s  zážitky ze setkání se zajímavými lidmi.

                                                                                             Jana Veverková a Hana Zdvihalová

20160511_114151

IMG_4049 IMG_4052 IMG_4055 IMG_4060 IMG_4063