Klaunský den v 1.A

28.2. jsme měli ve třídě „klaunský“ den. Hned ráno nás čekal ve třídě Klaun – paní učitelka. Protože jsme také chtěli být klauni, vyrobili jsme si klaunské masky. Ozdobili jsme se  krepovým papírem a začali jsme si hrát (učit se). Klaun nám slíbil, že se celý den nebudeme učit, ale budeme si jenom hrát. Proto ani celý den nezvonilo. Hned ráno jsme dostali dopis, který jsme museli vyluštit a přečíst. Potom jsme měli skupinovou práci, bylo zajímavé, že v ní byly stejné hádanky jako máme ve slabikáři. Také jsme hráli na poklad a na koberci jsme skládali puzzle a vyhledávali hlásky, slabiky a sestavovali jsme věty. Jenom nám bylo divné proč píšeme do písanky, když si přeci máme jenom hrát, ale paní učitelka nám řekla, že se učíme klaunské písmenko. Potom jsme pomáhali klaunovi, který nevěděl jaký je rozdíl mezi městem a vesnicí a také jsme hledali znaky jednotlivých ročních období.

Byl to veselý den!