Kytička pro maminku

Pomůcky: plastová PET lahev 0,5l, vlna, barevný papír,  brčka nebo špejle, nůžky, lepidlo a tužka

Postup váza: Nejprve si z lahve odstraníme nalepenou etiketu a začneme odspodu lahve namotávat vlnu. Barevná kombinace záleží na vás. Láhev obtočíme téměř až nahoru. Kdo nemá vlnu, může použít proužky barevného papíru nebo papíru krepového. U zátky můžeme uvázat mašli z vlny popř. stuhy a ozdobit kytičkou nebo srdíčkem. Tím máme vázičku hotovou.

Postup kytka: Na stonek použijeme zelená brčka, na která přilepíme z barevného papíru vystřižené listy. Kdo nemá brčka, může použít špejle, které natře zelenou barvou. Následně začneme výrobu kytiček. Nejprve si uděláme šablonu okvětí kytičky a středové kolečko na čtvrtku a vše vystřihneme. Barevné kombinace kytiček nechám na vaší fantazii. Šablonu obkreslíme vždy dvakrát a střed kytiček také, abychom měli po dvou kusech od každého. Pak mezi kytičky  přilepíme připravená brčka. Hotové barevné kytičky dáme do již připravené vázičky. Přeji Vám, ať se dílo zdaří.

A při předání nezapomeňte říct mamince, že jí máte moc rádi  :-).

Vychovatelky ŠD