Líheň zručnosti – prosinec 2013

Znovuobnovení prestiže řemesla, seznámení žáků s nabídkou učebních oborů a vyzkoušení si konkrétní práce v dílně, to je cílem programu Střední školy technické na Zeleném pruhu. V rámci vyučovacího předmětu Člověk a svět práce se tohoto projektu zúčastní i žáci8. a9. tříd naší školy. Po celý školní rok budeme jedenkrát za měsíc dojíždět do učiliště, kde se žáci budou seznamovat se základy práce se dřevem, s kovem i základy gastronomie. Dívky se navíc naučí šít, plést košíky a pracovat s dalšími materiály např. papírem, textilem, korálky či pedigem. Výrobky, které si žáci sami vyrobí, si mohou odnést s sebou domů!

                                                                                                                                          PhDr Irena Havlíková