Lyžařský kurz – Postalm (Rakousko) 3.2.-7.2.2014

termín konání:  3.2. – 7.2.2014

cena: cca 5600 Kč (cesta, 4 x ubytování, plná penze, skipas na 5 dnů), (cena se může lišit v závislosti na aktuálním kurzu vůči euru v den fakturace a počtu přihlášených)

Několik informací o středisku

Postalm spadá do horské oblasti Lammertal, jež je výběžkem západního Dachsteinu. Rozprostírá se mezi Wolfgangským jezerem (Wolfgangsee) a horským střediskem Abtenau. Postal je v prvé řadě druhou největší náhorní plošinou Evropy a zároveň největší rakouskou náhorní oblastí s chovem domácích zvířat a výrobou vlastních produktů.

Toto středisko se vypíná v nadmořské výšce 1200 – 1900 m n. m. Ať už pro lyžaře, snowboardaře nebo běžkaře, sportovce pro volný čas, rodiny, nebo i pro výkonné sportovce – nabízí Postalmarena nad jezerem Wolfgangsee. V areálu najdeme i jiné než lyžařské vyžití: snowtubing, fun park). Oblast Postalm je známá výbornými sněhovými podmínkami. Hosté se také mohou spolehnout na sněhová děla, která udržují sjezdovky spolu s rolbami v perfektním stavu. Čeká na Vás sedačková lanovka, 5 vleků a jeden dětský vlek, 10000 m2 zábavní arény, 20 km upravených sjezdovek a 5/10/15 km vysokohorských běžkařských tratí. Čerstvě upravené tratě k sobě přitahují běžkaře a nádherně připravené sjezdovky všech obtížnostních stupňů zrychlí tep sjezdařům. Carving, jízda na snowboardu či jízda na lyžích, každý pohyb je potěšením.

Program kurzu

            Již tradičně pořádá naše škola lyžařský kurz v rakouském Postalmu. Postalm je klidné lyžařské středisko, kde jsme byli takřka osamoceni a vleky pouštěli jen kuli nám.  Lyžařský kurz je určen pro žáky 6.- 9. tříd, jak pro pokročilé, tak pro začínající lyžaře či snowboardisty. Žáci si můžou vzít i běžky. V areálu je připravena parádní běžecká stopa. Začátečníci se naučí základy smýkaných a řezaných (carvingových) oblouků. Pokročilí lyžaři si zdokonalí techniku těchto oblouků + zařadíme prvky funcarvu. Navštívíme fun park (vstup je v ceně): zajezdíme si na pneumatikách (snowtubing). Připomene si bezpečné chování na sjezdovce i v horském terénu. Ve večerních hodinách bude připraven program v podobě her, zajímavých přednášek atd.

 

Jakékoli informace rád zodpovím osobně nebo mne kontaktujte: Havránek Petr, [email protected]

 

Bližší informace o středisku Postalm naleznete:

http://cz.bergfex.com/postalm/

 

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA A ZPŮSOB PLATBY

Lyžařský kurz – Postalm 3.2. – 7.2.2014

 

Příjmení a jméno:

Místo a termín konání: Postalm (Rakousko) 3.2. – 7.2.2014

Základní charakteristika oblasti: Horská oblast Lammertal (západní Dachstein) mezi Wolfgansee a Abtenau, Postalm – druhá největší náhorní plošina v Evropě, lyžařské středisko v nadmořské výšce 1200 – 1500 m n.m.; klidné středisko, skvělé lyžařské podmínky pro lyžaře, snowboardaře, sportovce pro volný čas, rodiny s dětmi, výkonné sportovce. Další vyžití – snowtubing, fun park.

cena: cca 5600 Kč (cesta, 4 x ubytování, plná penze, skipas na 5 dnů), (cena se může lišit v závislosti na aktuálním kurzu vůči euru v den fakturace a počtu přihlášených)

V případě  pozdějšího zrušení přihlášky – storno poplatek

Způsob platby:

 Záloha: 1000 Kč hotově do 4.11. 2013 (žádám o dodržení datumu)

doplatek: bankovní převod (po odevzdání závazné přihlášky obdrží žáci číslo účtu a variabilní symboly, kam peníze posílat)

 

Kontaktní osoba: Havránek Petr, [email protected]

 

______________________________zde odstřihni a odevzdej________________________________

tímto stvrzuji, že můj syn/dcera_________________________________________________________ se zúčastní lyžařského kurzu v Postalmu, který proběhne v době od 11. – 15.3.2014 (v případě pozdějšího zrušení přihlášky – storno poplatek)

 

datum:_______________                                                                       podpis rodičů:___________________