Lyžařský kurz – Postalm (Rakousko) 22.3.-26.3.2015

              Žáci druhého stupně již tradičně vyrazili na lyžařský kurz do rakouského Postalmu. Slunečné počasí nám po celý kurz přálo, teploty vysoko nad nulou byly příjemné a lyžování na upravených svazích bylo radost. V odpoledních hodinách již byl sníh těžký, ale všichni naši lyžaři se s náročnějšími podmínkami vyrovnali. Skupinka „statečných dobrovolníků“ (A. Ruzha, M. Rotrekl, J. Rotrekl,  M. Hrkal,  M. Síla a zástupce ředitelky K.Vancl) se dokonce vydala na běžkařský výlet po tratích Postalmu. Zkušenější lyžaři si zdokonalili techniky carvingových a smýkaných oblouků. Ti méně zkušení, nebo dokonce lyžováním neposkvrnění jedinci na konci kurzu bezpečně sjížděli sjezdovky. Připomněli jsme si také, jak se správně chovat na sjezdovkách, abychom neohrozili sebe, ani ostatní lyžaře, dozvěděli jsme se, jak se pohybovat v horském terénu, abychom minimalizovali hrozící nebezpečí. Víme také, proč bychom se měli o svoje lyže starat a jakým způsobem. Kurz nám rychle utekl, ale již se těšíme na další v příštím roce.

Petr Havránek