Mobilní planetárium – 1.stupeň

Mobilní planetárium opět v naší škole

Co víme o vzniku Země a jejím postavení mezi ostatními tělesy Sluneční soustavy? Jak vypadají planety Sluneční soustavy zblízka?  Které planety jsou Zemi nejvíce podobné?

Na tyto otázky se žáci prvního stupně dozvěděli odpovědi pomocí programů mobilního planetária, které za námi přijelo v polovině listopadu. Jednotlivé programové bloky byly přizpůsobeny věku žáků a tak děti v prvních třídách měly možnost prožívat příběh krtka Platóna v pořadu „Krtci – Co je tam nahoře?“ Ve druhých třídách se žáci seznámili se Sluneční soustavou pořadem „Astronomie pro děti“ a třetí, čtvrté a páté třídy zhlédli film „Původ života“. Pořady měly u dětí veliký ohlas, proto jsme ještě další vyučovací hodinu věnovali diskuzi na tato témata.                                   Hana Zdvihalová

dsc05760 dsc05758 dsc05753 dsc05748 dsc05772