Neviditelná výstava v centru Prahy

Dne 10.3.2015 se naše třída zúčastnila Neviditelné výstavy v centru Prahy. Cestou tam jsme se ještě prošli po Staroměstském i Václavském náměstí. Hezkou prosluněnou procházkou jsme došli na Novoměstskou radnici, kde se konala výstava. Nejprve jsme „proklopýtali“ sedmi naprosto zatemnělými místnostmi. Tato prohlídka byla zakončena kavárnou, kde jsme si mohli objednat nápoje a zeptat se na vše, co nás o životě slepých lidí zajímalo (např.jak poznají, kterým autobusem právě jedou, podle čeho si vybírají oblečení apod.). Také jsme využili možnosti vyzkoušet si hlavolamy, různé hry, a to vše poslepu. Na speciálním stroji jsme psali svá jména Braillovým písmem. Celou akci jsme zakončili výbornou zmrzlinou ve Světozoru u Františkánské zahrady. Počasí se vydařilo a ten den jsme si velmi užili.

                                                           Za 8. třídu Andrea Zítková a Jan Brynda