Olympiáda 4.A

Olympiáda  ve  4.A

Tak jako celá naše země, i my jsme v minulých dnech žili olympiádou. Povzbuzeni úspěchy našich sportovců, jsme v hodinách tělesné výchovy uspořádali své zimní olympijské hry. Soutěže probíhaly v biatlonu, rychlobruslení, obřím slalomu a biatlonovém závodu štafet.       I když nebyly jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, při závodech byla i velká legrace. Brusle a lyže nám nahradily staré polstry ze židlí, které závodníci často ztráceli a museli se pro ně vracet, jako náboje nám posloužily tenisové míčky. Vzájemně jsme si měřili časy, abychom mohli vyhodnotit nejlepší závodníky.

Vítězům jsme potom vyrobili v hodinách člověk a svět práce z keramické hlíny originální medaile. Protože se nám povedly, rozhodli jsme se je vyrobit také našim úspěšným olympionikům. Spolu s dopisem adresovaným Českému olympijskému výboru jsme zásilku odnesli na poštu a doufáme, že našimi medailemi uděláme českým sportovcům radost.                                                                                                                   Bc. Hana Zdvihalová