Organizace výuky v době karantény pro 2.stupeň

Vážení rodiče, milí žáci a kolegové,

Vzhledem k tomu, že z rozhodnutí Rady bezpečnosti České republiky jsou školy uzavřené až do odvolání,  Ministerstvo školství nařídilo všem žákům domácí vzdělávání a všem učitelům práci z domova.

Žáci budou až do odvolání tohoto opatření přes elektronickou žákovskou knížku od svých vyučujících průběžně dostávat  úkoly k vypracování, a taky instrukce  a výukové materiály, které jim mohou usnadnit domácí vzdělávání, spolu s termínem vypracování.

Žáci budou úkoly postupně vypracovávat dle svých schopností a přes svoje přihlášení do EŽK budou vypracované úkoly posílat zpátky. Každý žák má  svůj přístupový kód do EŽK, pokud nefunguje nebo ho nemáte, obraťte se prosím na paní uč. Zborovjanovou, vygeneruje žákům nový přístup.  Vypracované úkoly není možné posílat přes rodičovský přístup do EŽK.

V EŽK je potřeba otevírat úkoly přes ikonu „Výuka“ – „úkoly“ – „domácí úkoly“.

Žáci si zobrazí úkol přes modrou značku, a buď úkol přímo napíší do kolonky „vypracování“, kde je taky možnost přiložit soubory, a potvrdí vypracování kliknutím na okno “uložit a odevzdat úkol jako hotový“. V případě problémů s odesíláním kontaktujte prosím vyučujícího.

V případě, že nemáte možnost posílat úkoly touto formou, je možné zaslat úkoly i na e-mail dotyčného vyučujícího, nebo se domluvit s vyučujícím na jiné formě odevzdání úkolů.

Pokud si se zadanými úkoly nevíte rady, kontaktujte prosím e-mailem vyučující.

Vyučující potvrdí v EŽK odevzdání úkolů.

Všichni vydavatelé českých učebnic  (Fraus, Nová škola, Didakta…) zpřístupnili žákům a rodičům svoje webové stránky, takže žáci mají možnost procvičovat si zdarma učivo i online. Informace o jednotlivých stránkách již byli rozposlány přes EŽK.  SCIO taky zpřístupnilo online přípravné testy pro přijímací řízení.

S pozdravem