Ovečky na paloučku

Pomůcky: vodové barvy, bílý papír, lepidlo, černý fix, kulaté vatové tamponky, houbička na nádobí, nůžky, miska s trochou vody

Postup: houbičku na nádobí rozstříháme na čtyři díly (po skončení práce houbičky nevyhazujte, jen je v teplé vodě omyjte a nechte si je zase na příští tvoření). Připravte si bílý papír či čtvrtku na šířku. Malou houbičku navlhčete v misce s vodou a naneste na ni zelenou barvu. Na spodní část papíru či čtvrtky začněte tiskat houbičkou travičku. V horní části udělejte totéž modrou barvou. Vynechejte v jednom z horních rohů místo na sluníčko a to domalujte houbičkou se žlutou barvou. Takto obrázek nechte zaschnout.

Vatový tampon rozdělte na dvě části a nalepte na již suchý obrázek chlupatou částí ven. Z druhé, nepoužité půlky tamponku, později dozdobte hlavičku. Fixem dokreslete hlavičku, vymalujte ji šedě (necháme opět chvilku zaschnout) a dozdobte již zmiňovaným zbytkem vatového tamponku. Poté fixem domalujte ovečkám obličeje, nohy, ruce a kopýtka. Nakonec nesmíme zapomenout na sluníčko! Venku krásně svítí, tak ať si ho užijí i vaše krásné ovečky :-).

Vychovatelky ŠD