Památky Prahy a návštěva Žižkovské věže

 

Památky Prahy a návštěva Žižkovské věže

 

Dne 19. 6. žáci 4. A podnikli vycházku do centra Prahy, aby si připomněli některé památky, o kterých jsme se letos učili ve vlastivědě. Naše cesta začínala na Náměstí Republiky u Obecního domu a Prašné brány. Následně jsme se vydali Revoluční ulicí směrem na Dvořákovo nábřeží a dále pokračovali podél Vltavy kolem Anežského kláštera, Právnické fakulty až k Národnímu divadlu. Poté jsme pokračovali po nábřeží k Tančícímu domu a na Jiráskově mostě jsme se pokochali výhledem na Pražský hrad a udělali pár fotek na památku.

A protože to nejlepší je vždy nakonec, zakončili jsme naší cestu na Žižkovské věži. Z observatoře této nejvyšší stavby Prahy, nás ve výšce 93 metrů čekal krásný výhled na celou Prahu a ještě dál. Všem dětem se výlet moc líbil.

 

Karolína Koutecká