Panáček z balónku

Pomůcky: nafukovací balónek, barevný papíry, vlna, oboustranná lepenka, lepidlo, fixy, tužka, nůžky provázek na zavázání a kousek krepového papíru na nos

Postup: Nejprve si nafoukneme balónek (na barvě nezáleží) a pořádně utáhneme provázkem nebo režnou nití. Poproste rodiče, aby Vám pomohli balónek utáhnout. Na nafouknutý balónek můžeme začít malovat fixem oči a pusu, nos uděláme  z krepového papíru (kuličku) a tu přilepíme lepidlem. Vlásky vytvoříme pomocí vlny a nalepíme. Ručičky vyrobíme z barevného papíru tak, že si obkreslíte své ruce na papír, vystřihnete je, a ke každé ručičce si nalepíte proužek papíru. A už nám zbývají  vytvořit jen nožičky. Z barevného papíru nastřiháme proužky papíru cca 2 cm široké a dlouhé přes celý papír A4. Vždy potřebujeme dva proužky papíru, které začneme skládat jako harmoniku (jeden proužek přes druhý) a přilepíme z papíru boty. Nakonec nožičky a ručičky přilepíme k balónku nejlépe oboustrannou lepenkou. Přejeme Vám mnoho štěstí a velkou fantazii při tomto tvoření :-).

Vychovatelky ŠD