Páťáci na výletě

Páťáci na výletě

Ve dnech 12. a 13. června vyjeli žáci pátých tříd na školní výlety.  První den vedla naše cesta do Bozkovských jeskyní, které nás uchvátily svou krásou. Dalším našim cílem bylo město pohádek – Jičín. V Jičíně jsme si „vyšlápli“ na Valdickou bránu a prohlédli si Rumcajsovu světničku. Zahrádka u této světničky byla plná zajímavých her, které jsme si rádi vyzkoušeli. Kolem devatenácté hodiny nás autobus přivezl ke škole. Připravili jsme si věci na spaní a uvařili večeři – naše oblíbené špagety. Pak už byla pohádka a spánek, protože druhý den byl další výlet. Ráno jsme společně posnídali, uklidili a vydali se na další dobrodružství. Tentokrát jsme vyjeli směr Blaník. Hora známá z pověstí nám dala zabrat, ale zdolali jsme ji a vyšli i na rozhlednu, která je na jejím vrcholu. Pak už nás čekala farma Blaník, kde jsme plnili „Blanický desetiboj“.  Unaveni, ale veselí jsme se vraceli domů. A to nás čekala ještě jedna akce. Další den jsme si užili trochu adrenalinové zábavy v Tepfaktoru v Chotilsku. Všichni jsme se snažili podle svých sil zapojit do klání družstev. Výlety jsme si pořádně užili a spaní ve škole bylo fajn.                                                                                                               Hana Zdvihalová a Emilie Jirků