PhDr. Ivan  DOUDA – Prevence rizikového chování

V úterý 28. března k nám zavítal PhDr. Ivan Douda s přednáškou na téma Prevence rizikového chování. PhDr. Ivan Douda je přední odborník v oblasti drog, který spolu s MUDr. Jiřím Preslem založil středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In. Středisko poskytuje poradenství jak uživatelům drog, tak i jejich blízkým, je to místo prvního kontaktu při potřebě pomoci související s problematikou drog.

PhDr. Douda při své přednášce nevyužíval žádnou techniku, což se dnes moc nevidí, a i tak dokázal přes  hodinu udržet pozornost celého druhého stupně. Jeho výklad o konzumaci, prodeji a výroby omamných látek a závislosti na nich, doplňoval četnými příklady z praxe, které se ve většině případech nesetkaly se šťastným koncem. Nezapomněl ani zmínit trestní zodpovědnost v ČR související s přechováváním a poskytováním drog.

Jsme velmi rádi, že nás navštívil takový odborník a věříme, že tato přednáška byla pro žáky velkým přínosem a zároveň odstrašujícím příkladem toho, co se může všechno stát, když se vydají na špatnou cestu.

DSC06229    DSC06227    DSC06226