Přírodopis – 6.A,B

Na hodinách přírodopisu se naši šesťáci učí čím je pro nás hmyz užitečný, ale také čím nám může škodit. Pro zahradu je přínosné nalákat návštěvníky z hmyzí říše, kteří nám mohou pomoci s některými škůdci nebo s opylováním, a připravit pro ně nějaké speciální úkryty. Proto jsme se rozhodli připravit domečky pro užitečný hmyz u nás ve škole a připevnit je na stromy v klidných částech pozemku. Žákům se tvoření moc líbilo a z domečků měli velkou radost. Můžete si přečíst jejich ohlasy.

Domeček se mi velmi líbil. Dali jsme do toho velké úsilí a myslím, že se to vyplatilo. Ale nejvíce se mi na tom líbí, že je z přírodních materiálů.

                                                                                                                                     Petr (6.B)

Hodina se mi líbila, protože byla oddechová. Stavěli jsme baráček pro hmyz z různých materiálů, které jsme našli v přírodě. Dáme ho ven a počkáme až se v něm nějaký hmyz zabydlí. Bylo to hodně snadné a zábavné, chtěl bych to dělat znova.

                                                                                                                      Patrik a Jonáš (6.B)                                                                                                                     

Nám se to strašně moc líbilo, hlavně hledat materiál na domeček a ještě spolupracovat dohromady. Každý si přinesl klacíčky, kůru, šišky, paní učitelka základ a začali jsme vyrábět. Moc nás to bavilo a doufáme, že v budoucnu budou podobné práce.

                                                                                                         Veronika, Marie a Bea (6.B)

Tvoření domečku bylo v pohodě, sice mě moje skupina nepustila k tvoření a tak na mě zbyla funkce uklízeče (popeláře).

                                                                                                                                  Vojta (6.A)

Děkuji moc všem žákům za práci na domečku, chtěla bych je pochválit za jejich šikovnost,  radost z tvoření a spolupráci. Domečky se jim moc povedly a všichni jsme je obdivovali.

                                                                                                          Mária Zelenková (učitelka)