Přírodovědná vycházka na Vyšehrad – 4.a5.třída

Vlastivědná vycházka na Vyšehrad 

Prošli jsme Cihelnou bránou, ve které byla ozvěna. Za Cihelnou bránou jsme viděli rotundu sv. Martina. Jako pevnost měl Vyšehrad původně jedenáct bran, dnes má však jen dvě. Vyšehrad byl sídlem českých knížat a krále Vratislava II., později sloužil jako opevnění.                  Nikola 

Stáli jsme před Cihelnou bránou a paní učitelka nám dala lehké otázky. Potom jsme se najedli a podívali se z hradeb. Viděli jsme Vltavu, Pražský hrad a Petřín. Obešli jsme si rotundu sv. Martina a podívali se na hřbitov slavných osobností.                           

                                                                                                         Matěj 

Když jsme prošli Cihelnou bránou neviděli jsme nic jiného než přírodu a památky z minulých dob. Například rotundu sv. Martina, zbytky románského mostu, kostel sv. Petra a Pavla. Také jsme byli na hřbitově slavných osobností, kde jsme našli například hroby Karla a Josefa Čapka, Boženy Němcové a Antonína Dvořáka. Viděli jsme Čertův sloup. Váže se k němu jedna pověst. Čert letěl a sloup upustil a možná je dodnes cítit sírou.       Eliška 

Paní učitelka nám vyprávěla spoustu zajímavých věcí o Vyšehradě. V parku stály sochy Libuše a Přemysla, Ctirada a Šárky, Záboje a Slavoje a Lumíra a Písně – označují místo, kde stál palác Vratislava II.. Přičichli jsme si k Čertovu sloupu, ale nebyl cítit, jak se říká.

Pracovali jsme na volných listech.                                                             Christiane 

Šli jsme se podívat,kde skákal Horymír na Šemíkovi. Prohlédli jsme si rotundu sv. Martina. Je podobná jako na Řípu.                                                                                  Julie