Projekt deváté třídy – malá maturita

ANGLICKÁ   KONFERENCE    NA   TÉMA:   ŽIJEME   ZDRAVĚ?

  VÍME, CO   NÁM   PROSPÍVÁ   A   CO  NÁM   ŠKODÍ?

Uspořádat v deváté třídě konferenci s přednáškami v anglickém jazyce může někomu připadat jako sci-fi. My jsme se o to pokusili a zatím velmi úspěšně. V hodinách konverzace máme třídu upravenou jako přednáškový sál. Účastníci s průhlednými vizitkami přicházejí k zářícímu  projektoru  v očekávání důmyslných obrázků, tabulek, videí a doprovodných materiálů  a  zahajují svou řeč. Posluchačům se někdy vážně tají dech, jak krásně a plynule někteří hovoří.

Zatím nám předvedla své vystoupení Monika Ullmannová s tématem  diet. Magda Ziková  přiblížila rozdíly mezi vegetariány a vegany a další detaily s tím spojené.  Martin Dučay informoval o soudním sporu obézních lidí se společností Mac Donald a jak tento spor ovlivnil zákony USA. Eliška Pazderková a Denis Ujkanovič  zpracovali  každý  odlišně  a nápaditě téma biopotravin. Olena Chorná  vysvětlila principy jin a jang a působení akupunktury. Přinesla nám ukázat malý bederní akupunkturní pás s jehličkami. Olena chce být zubní laborantkou. Možná z ní bude i šikovná chiropraktička.

Celý projekt je jednoznačně velmi zajímavý.

 I když není každé vystoupení bravurní v plynulosti a porozumění, každopádně dokazuje, že deváťáci umí rozpracovat libovolné téma, zjednodušit ho, orientovat se v textu, porozumět, stručně sdělit a ještě rozvinout diskusi k tématu.

Čekají nás další vystoupení. I praktické ukázky relaxačního cvičení s anglickou instruktáží. Těšíme se.

Účastníci získávají diplomy za svá vystoupení. Třeba si je vystaví a až se po letech znovu sejdou, bude vedle diplomu ze školní konference viset řada dalších ze zahraničních stáží a přednášek.

Zapsala: Mgr. Zdeňka Koutná