Protidrogový vlak – 7. a 8.třídy

Protidrogový vlak – Revolution train

Žáci 7. a 8. ročníku společně navštívili Protidrogový vlak (Revolution train). Protidrogový vlak se snaží zapůsobit na návštěvníky prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů, využívá k tomu moderní technologie a metodu 5D, tedy zapojení sluchu, čichu, zraku, hmatu a chuti. Celým vlakem žáky provázel příběh, díky kterému se ocitli například v drogovém doupěti, ve vězení, nebo na místě automobilové nehody. Žáci příběh nejen sledovali, ale zároveň se stávali aktivními účastníky, museli se do příběhu vžít a zvolit, jak by se sami rozhodli.

I přes velkou zimu, která nás provázela nejen cestou, ale i ve vlaku, se akce žákům moc líbila, jejich názory si můžete níže přečíst. Teď už je jen na nich, zda se ve svém životě rozhodnou pro správný vlak.

Andrea, 8. ročník:Nejvíc se líbilo, jak tam byly ty ukázky z filmu jako třeba vyšetřovací místnost, vězení, bouračka auta s motorkou atd. A hlavně se mi líbilo, jak se z toho nakonec hlavní hrdinka dostala, to je opravdu hrdinství.“

Eliška, 7. ročník:Vlak se mi moc líbil, bylo tam spoustu interaktivního přednášení a ty místnosti jsou jako živé.“

Filip, 8. ročník:Protidrogový vlak byl velmi naučný a dobrý. Líbily se mi ty kulisy, design a interaktivní film.“

Jiří, 8. ročník:Bylo to poučující, nebudu brát nikdy tvrdé drogy.“

Matěj, 8. ročník:Velmi inspirující příběh a velké varování před drogami. Neberte drogy!“

Michaela, 7. ročník:Jako první jsme vyplňovali dotazníky, jestli jsme už kouřili, nebo pili alkohol. Pak jsme si mohli vyzkoušet vyslýchání. Hrozně moc mě to bavilo a šla bych znovu.“

                                                                                                                       Wilczková Lucie