Řemesla živě

Ve čtvrtek 28.2 naši žáci 7. a 8. ročníku navštívili workshop "Řemesla živě". Měli možnost seznámit se s různými tradičními i moderními řemesly jako např. restaurátorství, výroba keramiky, truhlářství, stavebnictví, kadeřnictví,  ale i 3D tisk nebo výroba masek pro filmový průmysl. Žáci si mohli vlastními rukami vyzkoušet, jaké to je vymodelovat si vlastní hrníček, zatlouct hřebík či zavrtat šroub, postavit zeď, zapojit elektrický obvod či uplést velikonoční košík. Pro všechny dívky byli nejatraktivnější ukázky kadeřnického umění, které jim budoucí kadeřnice předvedli na jejich vlastních vlasech. Klukům se velice líbili ukázky 3D tisku a práce s dřevem. Vydařenou akci jsme ukončili procházkou sluneční Prahou, kde jsme si ukázali významné památníky české historie.

Jana Zborovjanová