Škola

Základní škola Praha 5 – Řeporyje je umístěna v zeleni, mimo dopravní provoz, zároveň však v dosahu MHD (bus do stanice metra Luka).

Škola se soustředí nejen na výuku, ale také na výchovu dětí ke sportu, dějinám, kultuře, zdravému životnímu stylu a k úctě k okolí.

Výuka jazyků – hlavní cizí vyučovaný jazyk je AJ, dále nabízíme výuku RJ, NJ.

Vybavení učeben je na dobré úrovni: internet, vzdělávací a výukové programy, interaktivní tabule.

Na velkém školním pozemku mohou děti trávit velké přestávky, v interiéru školy jsou stoly na stolní tenis, které děti využívají o malých přestávkách.

Víceúčelové sportovní hřiště je využíváno k výuce tělesné výchovy i pro tréninky žáků, kteří se účastní různých meziškolních sportovních soutěží ( fotbal, nohejbal, florbal …).

Ve škole každoročně probíhá řada celoškolních i třídních projektů, pedagogové absolvují s žáky výlety, školy v přírodě, exkurze, koncerty, divadla. Oblíbený je také lyžařský výcvik v Rakousku.

Školní družina je žáky velice oblíbená. Žáci se pobaví, něco se naučí a v případě vhodného počasí stráví čas na čerstvém vzduchu.

I mimo učební hodiny si naši žáci mohou užít mnoho zábavy v kroužcích, kterých je na naší škole k výběru velké množství (kroužky hudební, výtvarný, dramatický, sportovní….).

Stravování žáků je zajištěno ve školní jídelně v areálu školy.