Žáci šestého ročníku začínají s anglickou konverzací

Publikováno: 16.10.2020 Autor(ka): Jakub Novotný

Jak jinak by mohli žáci šestých ročníků začít konverzaci v anglickém jazyce na druhém stupni než povídáním si o tom, co je v jejich životě jedinečné a nenahraditelné – téma RODINA.

Rodina tvoří náš každodenní život, naše názory, postoje, vzpomínky či budoucnost. Je důležité, aby si děti uvědomovaly, odkud pocházejí a kam do historie sahají jejich kořeny.

Stejně tak je třeba vést dospívající mládež k pokoře a uvědomění si, že rodina je základ života a prioritou každého z nás je si ji vážit.

Tato úvaha nás inspirovala k tomu, abychom o podobných tématech diskutovali a dostali je do povědomí všech žáků. Jde o to, aby děti získaly správnou výslovnost, rozšířily si slovní zásobu a nebály se před ostatními anglicky vystupovat.

Naši šesťáci tak dostali za úkol vytvořit rodokmen (family tree) a povídání o své rodině, které posléze před třídou představili a prezentovali.

Dozvěděli jsme se, jak se jmenují rodinní příslušníci, jaké jsou jejich záliby a jakým způsobem společně tráví volné chvíle.

Tyto hodiny byly naplněné úsměvy a nadšením, zkrátka… Posuďte sami.

Denisa Šilerová

6. ročník - Anglická konverzace - Angličtina