Školní akce – CIRKUS

 Cirkus ve škole? A proč ne?! 

Stejně jako každý rok jsme pro naše žáky, jejich rodiče a kamarády i letos připravili den plný zábavy a překvapení, na který jen tak nezapomenou. Tentokrát bylo rozloučení se školním rokem veselé, barevné, bláznivé a hravé. Celá škola se totiž proměnila v CIRKUS! A jako v každém správném cirkuse, ani tady nechyběli klauni. Dokonce se to jimi v areálu školy doslova hemžilo. Když jsme se dětí zeptali, co se jim na celé akci nejvíc líbilo, dozvěděli jsme se, že to byli právě učitelé převlečení za klauny. Žáci je totiž v bláznivě barevných parukách a kostýmech nemohli poznat a vždycky jim chvíli trvalo, než si uvědomili, že ta veselá klaunka s modrými vlasy je třeba paní ředitelka.

Od rána až do oběda se všichni účastnili soutěží a různých disciplín, jako například chůze na kbelíkových chůdách, cvičení na laně nebo slalomu se svázanýma nohama. Ale skákalo se také v pytlích, žonglovalo se, cvičilo s obručemi, házely se míčky do klauna a procházelo se bludiště…  Zkrátka jako v pravém cirkuse!

Ovšem to hlavní přišlo odpoledne: program zahájil hudební kroužek písní Cirkus – zazpívali, že vezou v kleci pardála, co má dva metry bezmála, a že mají medvědici, jež prý mlsá mléko lžící, a opravdu malý cirkusový zvěřinec představili. A co víc, ukázalo se, že škola je plná talentovaných tanečnic, včetně břišních, a že mezi dětmi je spousta zpěváků, muzikantů, herců, artistů a budoucích úspěšných krotitelů zvířat. Dramatický kroužek zazpíval dvě písně z pohádky Jak se budí princezny a hudební kroužek dokonce zvládnul nacvičit výpravnou operetu Červená Karkulka. Nechyběly gymnastky, které předvedly sestavu se stuhou, ani usměvavé a energické mažoretky z první třídy. Sedmačky nás zase oslnily skvěle secvičenou cup show, ke které jim stačily plastové kelímky, tvrdý podklad a smysl pro rytmus. Cup song dnes už možná zná každý, ale rozhodně ho každý neumí! Na pódiu se mihli i kouzelníci s cylindrem a králíkem, kteří uměli nechat zmizet mobil v nafukovacím balónku, a celá třída klaunů nám zapěla píseň Mecheche. Do toho všeho dva klauni rozdávali dětem figurky z nafukovacích balónků. Na závěr se s námi společně rozloučili žáci devátých a prvních tříd.

Také odpoledne byla pro všechny děti připravena zábavná stanoviště – skákadlo, trampolína, provazochodectví nebo veleúspěšná bubli show! Všichni účastníci této báječné akce, která měla velký ohlas i na sociálních sítích, se mohli občerstvit u stánků s cukrovou vatou, popcornem, limonádou a dalšími pochoutkami.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem sponzorům za finanční a hmotné dary, za zapůjčení atrakcí a dalších cirkusových pomůcek, ale také paní učitelce Michaele Šimánkové za perfektní koncepci a organizaci celého dne. Mohli jsme se od rána až do večera radovat, ale přesto jsme nezapomněli na děti, které takové štěstí nemají. Společně jsme poslali dárcovskou SMS na pomoc obětem zemětřesení v Nepálu a ti, kteří to nestihli, ji mohou poslat dodatečně (ve tvaru DMS NEPAL na číslo 87777 za 32,50 Kč).