Společně do školy

Dne  2 .9. 2019 do prvních tříd ZŠ Praha 5 – Řeporyje nastoupili noví žáci. Naši prvňáčci. Se vstupem do školy jim pomáhaly paní učitelky a paní vychovatelky. Důležitou funkci převzali žáci 9. tříd, kteří v „PROJEKTU SPOLEČNĚ DO ŠKOLY“ doprovázeli děti.  Před školou si převzali nejmladšího spolužáka, ukázali mu šatnu a společně pokračovali do své třídy.  Pomáhali také s taškou a dalšími pomůckami, které potřebují žáčci ve škole.  Cestou si společně povídali a prvňáček měl krásný pocit, že má staršího kamaráda ze školy.  Zájem deváťáků byl překvapivě veliký, za co jim děkujeme.

Na závěr projektu se všichni  sešli a darovali  si obrázky jako poděkování.

Teď prvňáci pokračují ve škole se svými paní učitelkami. Čeká je těžká práce, naučit se všechna písmena a čísla do 20.

Michala Lebedová, Jana Zouvalová